Difference between revisions of "A to Z of drugs"
| Line 14: | Line 14: | ||
|* [[Alprazolam]] | |* [[Alprazolam]] | ||
|* [[Buprenorphine]] | |* [[Buprenorphine]] | ||
| − | |* [[ | + | |* [[DNP]] |
|- | |- | ||
|* [[AMT]] | |* [[AMT]] | ||
| Line 21: | Line 21: | ||
|* [[Citalopram]] | |* [[Citalopram]] | ||
|* [[Methadone]] | |* [[Methadone]] | ||
| − | |* [[ | + | |* [[Flumazenil]] |
|- | |- | ||
|* [[Anabolic Steroids]] | |* [[Anabolic Steroids]] | ||
| Line 28: | Line 28: | ||
|* [[Codeine]] | |* [[Codeine]] | ||
|* [[Naltrexone]] | |* [[Naltrexone]] | ||
| − | | | + | |* [[Naxolone]] |
|- | |- | ||
|* [[Benzodiazepines]] | |* [[Benzodiazepines]] | ||
Revision as of 13:55, 5 July 2018